Top News-'Zbardhet' Premier League/ Bora e dendur shtyn sfidën Burnley-Tottenham

Stuhia 'Arwen' që ka pushtuar britaninë e Madhe në ditët e fundit pati impakt edhe në futbollin e këtij vendi. kështu ndeshja e Premier League mes Burnley dhe Tottenham në Turf Moore e parashikuar të zhvillohej në orën 15:00 të kësaj të diele është shtyrë për në një datë tjetër për shkak të reshjeve të dendura të borës.
Punonjësit e stadiumit të Burnley u përpoqën që të pastronin fushën e lojës, por ishte e kotë, pasi reshjet e borës nuk reshtën duke detyruar zyrtarët e ndeshjes që të merrnin vendimin për shtyrjen e sfidës mes Burnley dhe tottenham, një orë përpara fillimit të saj.
'Sic e shihni, fusha mbulohet menjëherë nga bora pas pastrimit-tha trajneri i Burnley, Sean Dyche pas marrjes së vendimit-ishte e rëndësishme marrja e vendimit herët. Ra shumë borë dhe fusha nuk mund të pastrohet kaq shpejt ishte një vendim i përbashkët nga të gjitha palët që ishin të shqetësuara'Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.

Për më shumë vizitoni: http://top-channel.tv/

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: http://bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: http://bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: http://bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: http://bit.ly/2TJndeH
#PremierLeague#Nderpritet#TopChannel